News & Events

V týdnu od 24. června do 26. června 2019 se žáci druhých ročníků oboru Mechanik seřizovač, Ekonomika a podnikání a Obráběč kovů zúčastnili vodáckého výcviku v Kempu Krkavec, jen 4 kilometry od Veselí nad Lužnicí.

Co všechno jsme zažili? Po úvodní instruktáži a zkoušce ovládání kánoe na klidné Nežárce jsme se příjemně osvěžili ve vodě Vlkovských pískoven. Už druhý dne jsme byli schopni vyrazit na lodích na 20kilometrový výlet, který byl pro nováčky sice fyzicky náročný, ale dokázali jsme si, že se umíme poprat s nástrahami vodního živlu i vlastními obavami z toho, že něco nezvládneme.  Závěrečný den nás čekaly závody na kánoích. Přestože jsme měli pocit, že jsme úplně vyčerpaní, napnuli jsme zbytky sil a dali do závodů všechno. Život nám znepříjemňovali jenom všudypřítomní komáři, ale náladu nám zkazit nedokázali. Asi nikdy nezapomeneme na to, jak jsme dostali školní vysvědčení přímo ve vodáckém kempu. Loučili jsme se pak těžko navzájem i se skvělými instruktory, protože jsme byli prostě bezva parta na vodě…

Tak příští rok zase: „Ahóóóóój!!“