News & Events

Když na začátku školního roku žáci prvního ročníku oboru Truhlář přišli na dílnu, každému z nich byla přidělena dřevěná hoblice a skříňka naplněná různými druhy ručního nářadí, se kterým se začali seznamovat. Učili se, k čemu zvolené nářadí slouží a jak ho vhodně používat. Ručně procvičovali řezání, hoblování, vrtání i dlabání.

V průběhu roku probírali spojování materiálů a své dovednosti prověřili v prvních souborných pracích. Žáci postupně přecházeli z ručního obrábění ke strojnímu.  Za přísného dodržování bezpečnostních pravidel a přímého dohledu učitele odborného výcviku začali pracovat na dřevoobráběcích strojích, od jednoduchého řezání až po složitější práce, např. frézování spojů.

Dnes se naši nejlepší žáci již podílejí na vnitřních zakázkách. V současné době vybavujeme kancelář pro učitele odborného výcviku, kde chlapci pomáhají s výrobou šatní skříně, policové skříňky a psacího stolu. Před započetím samotné práce se také podíleli na přípravě, kterou bylo vytvoření kusovníku, výpočet množství materiálu i zpracování nářezového plánu. V nejbližších dnech se při výrobě seznámí s řezáním velkoplošných materiálů, olepováním hran, výrobou konstrukčních spojů a montáží korpusů. Hotový nábytek pomohou namontovat do připravené kanceláře.

Proto našim hochům držím palce, aby se jim dílo dařilo.