News & Events

Druhé pololetí letošního školního roku bylo na SŠTO Dačice opět ve znamení polytechnického vzdělávání.

Žáci základních škol (ZŠ Komenského Dačice, ZŠ SNW Kunžak, ZŠ Slavonice, ZŠ Strmilov, ZŠ Studená) se zjednodušenou formou seznamovali se světem strojírenství. Zahráli si na konstruktéry a vyzkoušeli si 3D modelování součásti v programu Autodesk Inventor s následnou výrobou prototypu na 3D tiskárně i tvorbu výkresů. Zkušenosti s praktickým obráběním součástí soustružením a frézováním získali mladí strojaři na malých klasických obráběcích strojích, kterými je naše škola také vybavena.

Pro stejný výrobek se potom pokusili sestavit program pro CNC stroj na simulátoru Sinumerik 840D. Skutečný program a seřízení strojů EMCO Mill 55 a EMCO Turn 55 museli žáci sice přenechat studentům SŠTO z třídy MS3, ale stroje při výrobě už obsluhovali opět zcela sami. Každý si tak na CNC stroji vyrobil frézované bludiště a soustruženou figurku.

Tato akce pomohla žákům základních škol orientovat se v procesu strojírenské výroby a možná je motivovala i k volbě budoucího povolání.

WordPress Image Lightbox