SŠTO Dačice

vchod

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

CNC

SŠTO Dačice

Strojní dílny

SŠTO Dačice

Nové šatny - atrium

SŠTO Dačice

Nové šatny

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

Tělocvična

SŠTO Dačice

SIC - studovna

SŠTO Dačice

SIC - počítačová učebna

SŠTO Dačice

SIC - knihovna

SŠTO Dačice

Školní kadeřnictví


Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy

V pátek 9. listopadu 2018 se vydali žáci druhého ročníku oboru Mechanik seřizovač a Ekonomika a podnikání do Prahy, kde je čekal náročný program.

V divadle Komedie zhlédli žáci dynamické taneční přestavení, které lze charakterizovat jako vášnivou hru dvou lidí, při níž se dravost a neustálý souboj prolínají s vzájemným respektem i harmonií. Inscenace zobrazovala absurdní vztah dvou lidí, kteří se snaží najít ztracené emoce i smysl svého života v apokalyptické době.

Od 12 hodin jsme se „toulali“ budovami Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a seznámili se tak se stručnou historií parlamentarismu v českých zemích i s fungováním našeho zákonodárného sboru.

Vrcholem naší páteční návštěvy Prahy byla prohlídka budovy Národního divadla, na jehož velkoryse pojaté výzdobě se podíleli přední čeští umělci, sochaři a malíři. Připomněli jsme si, že projekt divadla prosazovali především čeští intelektuálové s vědomím toho, že české hry živoří na scénách pražských německých divadel, i to, že divadlo muselo být postaveno znovu po ničivém požáru v roce 1881.

S hlavním městem jsme se rozloučili u  pomníčku Jana Palacha, který je umístěn pod Národním muzeem. Po tiché vzpomínce na výjimečnou osobnost našich moderních dějin jsme odjeli příjemně unaveni zpět do Dačic.

                                                                                              Věra Tomanová


SIC