News & Events

Dne 13. 6. 2019 proběhlo poslední setkání žáků 2. ročníku oboru Ekonomika a podnikání (se zaměřením na Moderní obchod a multimédia) na kurzu nazvaném Fiktivní firma, jehož cílem bylo rozvíjet jejich podnikavost a samostatnost.
Žáci si jako předmět svého podnikání vybrali výrobu a prodej vlastnoručně malovaných triček. I když má kurz označení “Fiktivní firma”, mnoho úkonů museli žáci provádět reálně: např. vybrat a objednat trička, nakoupit barvy, vymyslet vzory tisku, trička ozdobit a zajímavě je nafotit. Museli se rozhodnout, jak tričko vyrobit, zvolit cílovou skupinu zákazníků a zaúčtovat všechny potřebné finanční operace pomocí účetního programu Pohoda. Jako potencionální podnikatelé museli zvážit, zda jejich firma prodejem navrženého trička získá, nebo bude ve ztrátě.
V rámci školního e-shopu si pak mohli žáci i učitelé naší školy vybrat a následně i jedno tričko fiktivně koupit. Za sebe i kolegy mohu říci, že všechna trička byla krásná a byl opravdu problém vybrat si pouze jedno. Všichni účastníci kurzu obdrželi pamětní list a sladkou odměnu. Prodejní akci vyhrály Tereza Sedláčková, Lucie Véghová a Sabina Ležáková, které byly odměněny zajímavou knihou o podnikání. Žákům se projekt líbil, bavila je především designérská práce s barvami i šablonami a všichni velmi ocenili možnost vyzkoušet si podnikáni ve školním prostředí.

WordPress Image Lightbox