News & Events

V pátek 15. 3. 2019 se studentky třídy EP4 a PO2  vydaly do Prahy za českou korunou.

Nejprve navštívily výstavu „100 let česko-slovenské koruny 2019“ v Císařské konírně Pražského hradu, která seznamuje návštěvníky s vývojem československých a českých platidel, bankovek, státovek a oběžných mincí. Jsou zde vystaveny unikátní exponáty u příležitosti oslav vzniku československé koruny  v roce 1919 a zlatá vysokohmotnostní mince. Její hodnota je 100 miliónů korun a váží 130 kg.

Dalším bodem programu byl návštěva expozice Lidé a peníze v ČNB, kde studentky zhlédly filmy o vzniku a činnosti České národní banky, prohlédly si předchůdce peněz, prošly vývoj měny na českém území, bezpečně poznaly padělky bankovek a jako zlatý hřeb prohlídky si potěžkaly (kdo ji zvedl) zlatou cihličku.

Postřehy žáků:

V ČNB jsme si potěžkali zlatou cihlu a byla moooc těžká (12,5 kg) a tím jsme měli v ruce asi 10 miliónů. Takovou mít doma…

Testová otázka:

Kolik váží 1 zlatá cihlička a jakou má hodnotu v Kč?

Kdo první správně odpoví na danou otázku, získá sladkou odměnu. Odpovědi zašlete na adresu dvorakova@issto.cz