SŠTO Dačice

vchod

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

CNC

SŠTO Dačice

Strojní dílny

SŠTO Dačice

Nové šatny - atrium

SŠTO Dačice

Nové šatny

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

Tělocvična

SŠTO Dačice

SIC - studovna

SŠTO Dačice

SIC - počítačová učebna

SŠTO Dačice

SIC - knihovna

SŠTO Dačice

Školní kadeřnictví


Život za železnou oponou

Život za železnou oponou

Letošní rok je rokem osmičkových výročí, která znamenala zásadní milníky v naší novodobé historii. Využili jsme proto nabídky neziskové organizace Slavonická renesanční společnost, abychom žákům umožnili vrátit se do doby, kterou znají jen z doslechu či hodin dějepisu a společenské výchovy.

Během dvou dopoledních bloků absolvovali žáci vybraných tříd ve dnech 11. a 12. dubna 2018 ve Spolkovém domě ve Slavonicích několik vzdělávacích aktivit, jejichž cílem bylo přiblížit jim, jak se žilo v československém příhraničí ve stínu železné opony. Žáci se nejprve ve skupinách pokoušeli vytvořit živé obrazy na zadaná témata (Jaltská konference, Únor 1948 a vznik pohraniční stráže), poté si zahráli na historiky a s pomocí indicií (dobových předmětů a pramenů) rekonstruovali život skutečné historické osobnosti, jejíž osudy doba dramaticky poznamenala. Ve finále se pokusili této osobnosti napsat dopis, a tak emočně zpracovat získané poznatky.

Pořad, připravený pí O. Žampovou, hodnotili žáci vesměs kladně. Za vše mluví ostatně názor Marka Körnera, žáka třídy MS2: „V závěrečné části programu  jsme zhlédli rozhovor synů pana Václava Dvořáka, který byl za pomoc při útěku z republiky vyhoštěn na Ostravsko a teprve po pádu komunismu se na Slavonicko mohly vrátit jeho děti… Bylo příjemné vykročit z klasického školního stereotypu a zároveň se dozvědět spoustu nových informací o tom, jak to u nás vypadalo v době, kdy tu existovala železná opona.“

                                                                                                          J. Burdová a M. Körner


POZVÁNKA

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V PÁTEK

14. prosince 2018

od 8 do 18 hodin

SIC