SŠTO Dačice

vchod

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

CNC

SŠTO Dačice

Strojní dílny

SŠTO Dačice

Nové šatny - atrium

SŠTO Dačice

Nové šatny

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

Tělocvična

SŠTO Dačice

SIC - studovna

SŠTO Dačice

SIC - počítačová učebna

SŠTO Dačice

SIC - knihovna

SŠTO Dačice

Školní kadeřnictví


Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy

V pátek 9. listopadu 2018 se vydali žáci druhého ročníku oboru Mechanik seřizovač a Ekonomika a podnikání do Prahy, kde je čekal náročný program.

V divadle Komedie zhlédli žáci dynamické taneční přestavení, které lze charakterizovat jako vášnivou hru dvou lidí, při níž se dravost a neustálý souboj prolínají s vzájemným respektem i harmonií. Inscenace zobrazovala absurdní vztah dvou lidí, kteří se snaží najít ztracené emoce i smysl svého života v apokalyptické době.

Od 12 hodin jsme se „toulali“ budovami Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a seznámili se tak se stručnou historií parlamentarismu v českých zemích i s fungováním našeho zákonodárného sboru.

Vrcholem naší páteční návštěvy Prahy byla prohlídka budovy Národního divadla, na jehož velkoryse pojaté výzdobě se podíleli přední čeští umělci, sochaři a malíři. Připomněli jsme si, že projekt divadla prosazovali především čeští intelektuálové s vědomím toho, že české hry živoří na scénách pražských německých divadel, i to, že divadlo muselo být postaveno znovu po ničivém požáru v roce 1881.

S hlavním městem jsme se rozloučili u  pomníčku Jana Palacha, který je umístěn pod Národním muzeem. Po tiché vzpomínce na výjimečnou osobnost našich moderních dějin jsme odjeli příjemně unaveni zpět do Dačic.

                                                                                              Věra Tomanová


POZVÁNKA

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V PÁTEK

14. prosince 2018

od 8 do 18 hodin

SIC