SŠTO Dačice

vchod

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

CNC

SŠTO Dačice

Strojní dílny

SŠTO Dačice

Nové šatny - atrium

SŠTO Dačice

Nové šatny

SŠTO Dačice

Budova

SŠTO Dačice

Tělocvična

SŠTO Dačice

SIC - studovna

SŠTO Dačice

SIC - počítačová učebna

SŠTO Dačice

SIC - knihovna

SŠTO Dačice

Školní kadeřnictví


AKTUÁLNÍ INFORMACE O DĚNÍ VE ŠKOLE

Neskutečná 20

(27.Duben 2018)Neskutečná 20

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 se v tělocvičně SŠTO Dačice uskutečnil již 20. ročník volejbalového turnaje žáků SŠ o Cestovní koště. Od roku 1994 se pravidelně v této tělocvičně bojuje o putovní cenu- Cestovní čarodějnické koště. V letošním jubilejním roce ho získalo družstvo Gymnázia Dačice, na druhém místě se umístilo družstvo GOB a SOŠ Telč a bronzoví byli žáci SOUzas Dačice.

Celý článek

Olympionik na naší škole

(24.Duben 2018)Olympionik na naší škole

18. dubna letošního roku naši školu navštívil úspěšný atlet Petr Svoboda, jeden z nejrychlejších překážkářů na světě.

Celý článek

Život za železnou oponou

(19.Duben 2018)Život za železnou oponou

Letošní rok je rokem osmičkových výročí, která znamenala zásadní milníky v naší novodobé historii. Využili jsme proto nabídky neziskové organizace Slavonická renesanční společnost, abychom žákům umožnili vrátit se do doby, kterou znají jen z doslechu či hodin dějepisu a společenské výchovy.

Celý článek

Velikonoční turnaj

(29.Březen 2018)Velikonoční turnaj

Na Velikonočním turnaji dívek ve volejbalu, konaném 26. 3. 2018 v Telči, zahrály reprezentantky naší školy sice své maximum, ale přesto se umístily na šestém, tedy posledním místě. V pěti odehraných zápasech nestačily ani na jedno družstvo z Gymnázia Telč a Dačic. Přesto to byl velmi pěkný turnaj, i proto, že všechna družstva byla odměněna sladkými velikonočními cenami a důležitým diplomem.                                                                                                                                                                             P. Novák

Jarní Škola Zdravých měst

(29.Březen 2018)Jarní Škola Zdravých měst

Dne 21. a 22. března 2018 jsme se aktivně zúčastnily seminářů tzv. Jarní školy Zdravých měst, pořádané Národní sítí Zdravých měst ČR.

Celý článek

Propadák

(15.Březen 2018)Propadák

Silný tým florbalistů reprezentoval naši školu v úterý 6. března 2018 na okresním kole přeboru ve florbalu v Jindřichově Hradci.  

Celý článek

Tradiční vzdělávání žáků oboru Mechanik seřizovač odborníky z THK.

(15.Březen 2018)Tradiční vzdělávání žáků oboru Mechanik seřizovač odborníky z THK.

V rámci spolupráce s firmou THK byl zahájen další běh vzdělávání našich žáků přímo v prostorách firmy THK. Žáci třídy MS3 se zúčastňovali vzdělávání ve firmě THK. Na závěr předvedli získané vědomosti ve formě prezentací. Nejlepší z nich ocenil ředitel THK Ing. Jiří Vystrčil mobilním telefonem. Cenu si odnesl Patrik Schwarz. Jeho prezentace byla velmi zdařilá.

Celý článek

Ekologická novinka

(1.Březen 2018)Ekologická novinka

Kdo přišel na začátku týdne do školy, nemohl přehlédnout v prostorách u šaten žlutou popelnici a nad ní nový lis na PET lahve. Díky našim žákům i zaměstnancům školy, kteří se podíleli na sběru nefunkčních elektrospotřebičů a galvanických článků, jsme mohli za 1000 bodů objednat tento výrobek k lisování plastů. Práce s ním je jednoduchá, zvlášť když tu visí i návod k použití. Mezi námi sportovci, je to i určitý způsob posilování: uvolníš – vložíš – lisuješ – dotáhneš – vyhodíš.  A je to! Ať nám tato novinka na škole dlouho vydrží a dlouho slouží dobré věci.                                                                                                                                                                             Pavel Novák

OBORY STUDIA

Hlavní vzdělávací partner

Jihočeský kraj

Partnerská škola

Facebook SŠTO Dačice